Kupując w Chinskich serwisach warto zwrócić uwagę na okres w którym dokonujemy zakupów, pozwoli nam to uniknąć mega rozczarowania związanego z długim czasem oczekiwania, czy dużymi cenami. Dlatego przygotowaliśmy listę najważniejszych świat w Chinach.  
 
 

Dzień Singla 11.11.2020


 
Wiele osób uważa, ze święto 11.11 wcale nie jest mega wyprzedażą, nawet dodaje ze ceny są większe niż przed. Dlatego przeanalizowaliśmy ceny 300 produktów i oto następujące dane*: 
– około 84% produktów zwiększyło swoją cenę w okresie od 1 listopada do 9. 
 około 79% produktów w dniu 11.11 listopada posiadało mniejszą cenę niż przed dniem 28.10 
– około 15% produktów posiadało większą cenę niż przed 28.10  
 
*Dane pochodzą z AliExpress. Sprawdziliśmy nasze wyniki z zagranicznym serwisem który dokonał analizy 8,500 produktów i dane są bardzo do siebie zbliżone. 
 
 
Naszym zdaniem najważniejsze co wynika z tych danych to że.: Nie warto kupować krótko przed 11.11 ponieważ ceny mogą być wyższe. Oczywiście czasami zdarzają się promocje warte uwagi nawet 2 dni przed zakupem  
 
Dodatkowo zaletą święta singli są różne gry i zabawy pojawiające się na stronach sklepów gdzie można wygrać na prawdę ciekawe rzeczy. 

Black Friday 

Kolejne święto z mega promocjami, szczególnie na GearBest, ale nie tylko. Jest to ostatnio dzwonek do kupna prezentów na święta, chociaż pewności z tym czy dojdą na czas nie ma. Coś dla tych co lubią ryzyko   
Czarny piątek wypada najczęściej 2 tygodnie po 11 listopada i jest on zawsze w piątek! 
Tak jak przy 11.11 pojawiają się liczne gry i zabawy w których zachęcamy do zabawy, a ich opisy znajdziesz na naszym forum w kategorii danego sklepu. 


 


Chińskie święta w 2020 roku 

Poniżej znajdziecie listę innych mniej znanych świąt które występują w Chinach. W tych dniach nasi przyjaciele mają wolne i czas dostawy może ulec wydłużeniu.  
Mogą tez pojawić się promocje z okazji tych dni.  
 
 
Chiński Nowy Rok 2020 – 24-30.01.2020 (Niektóre sklepy do 08.02.2019) 
”Najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim, przypadające między końcem stycznia a początkiem lutego. 
Ostateczny kształt Święta Wiosny ukształtował się na początku naszej ery w wyniku złączenia się kilku świąt. Tradycyjnie trwa ono piętnaście dni i kończy się Świętem Latarni. Do dziś pozostało najważniejszym świętem, pomimo wprowadzenia w 1912 roku w Chinach kalendarza gregoriańskiego.” Więcej na wikipedi . 
 
Chińskie Święto Zmarłych 04-06.04.2020  
”Inaczej nazywane świętem Qingmingjie. W dniu święta przy grobie zbiera się cała rodzina. Najstarszy członek rodziny zapala ustawione przy grobie świeczniki i trociczki, a przed kamieniem grobowym umieszczana jest miska z rytualnym posiłkiem dla zmarłych. Następnie pali się polane winem papierowe pieniądze i odpala petardy. Wszyscy członkowie rodziny, od najstarszego do najmłodszego, składają hołd zmarłym bijąc trzykrotnie czołem o ziemię. Symboliczne ofiary składane są także okolicznym bóstwom i błąkającym się w pobliżu, nieznanym duchom. Nakarmione dusze sprzyjają odtąd ludziom i nie prześladują ich.” Źródło Wikipedia 
 
 
Chińskie Święto Pracy 01-03.05.2020
To święto jest przypomina Polską majówkę. Chińczycy masowo wyjeżdżają w czasie tego święta na krótkie podrożę po kraju.  
 
Święto Smoczych Łodzi 25-27.06.2020
Początki święta wiązane są z poetą Qu Yuanem, który w 278 p.n.e, na znak protestu przeciwko władzy i korupcji miał się rzucić w nurt rzek Miluo. Co ciekawe podczas tego święta nad drzwiami wiesza się papierowe amulety i rzuca petardy, aby odpędzić złe duchy oraz organizuje się wyścigi łodzi smoczych łodzi. Ciekawy artykuł o tym świecie.  
 
Święto Środka Jesieni 01.10.2020  
Święto wywodzi się z obrzędów rolniczych i kultu księżyca. W czasie tego święta tradycyjnie ustawia się figurkę zająca i piecze ciasteczka księżycowe które stały się już symbolem. Artykuł o tym świecie. 
 
Święto Narodowe 01-07.10.2020  
1 października 1949 roku Mao Zedong ogłosił powstanie Chińskiej Republiki Ludowej, czyli tego dnia Chińczycy świętują postawne swojego kraju. 
 
Warto zapamiętać: Chińskie święta co roku przypadają w innym terminie. 

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/
Poprzedni artykułMetody płatności na AliExpress: jak mogę zapłacić? Co jest lepsze?
Następny artykułXiaomi Redmi Note 7 – genialny telefon w świetnej cenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj