Chciałbym z wielką przyjemnością przedstawić wam nową serię o tytule Projekt: China! Co jakiś czas będę wymyślał większe projekty oparte całkowicie (lub w znacznej mierze) na częściach, które można znaleźć w chińskich sklepach w całkiem dobrych cenach. Główne założenia, które będą spełniać projekty

  • łatwe do wykonania
  • tańsze od gotowej alternatywy
  • materiały pozyskane z Chin
  • musi to być coś użytecznego

Bez owijania w bawełnę przechodzimy do pierwszego projektu – będzie to hulajnoga elektryczna. Oto lista potrzebnych części.

1. Silnik

Główny napęd hulajnogi. Zdecydowałem się na kupno go z BangGood. Tutaj musimy zastanowić się nad parametrami silnika. Pierwszym z nich jest napięcie. Do wyboru mamy 24, 36 oraz 48V. Następna jest moc – 350 lub 500W. To od nich zależy prędkość oraz uciąg hulajnogi. Oczywiście im więcej tym lepiej, jednak ze zwiększaniem tej wartości wzrasta cena całości.

Osobiście polecam zastosowanie silnika 36V 500W. Zapewni on odpowiednią wydajność przy dość niezłej prędkości.

2. Kontroler silnika i dodatkowe akcesoria

Kontroler należy dobrać do silnika, aby dostarczał on odpowiednie napięcie oraz żeby miał odpowiednią wydajność. Dla mojego silnika idealnie sprawdzi się ten model. Z dodatkowych akcesoriów należy uwzględnić części takie jak manetka, oświetlenie czy prędkościomierz.

3. Bateria

Znów mamy kilka opcji to wyboru. Jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności oraz sprzęt możemy podjąć się wykonania baterii samemu (należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednio mocnego BMS oraz odpowiedniej wydajności prądowej baterii). Ja jednak polecam pójście na łatwiznę i zakup już gotowej baterii – można je znaleźć na AliExpress w dość dogodnych pieniądzach, sprawdzą się one w tej roli idealnie.

4. Napęd

Aby ułatwić sobie życie radzę wykorzystać łańcuch i zębatkę 25H, gdyż właśnie taka jest zainstalowana na silniku.

5. Koła i rama

To jest jedyny etap, przy którym pozostawiam wam pełną dowolność – chodzi o to, że gotowa rama na której może powstać hulajnoga do kupienia jest bardzo droga i na dłuższą metę nieopłacalna. Można wykorzystać starą (dużą!) hulajnogę, bądź zespawać ramę samemu. Koła najlepiej stosować od 10″ w górę.

6. Podsumowanie – hulajnoga elektryczna

Nie wliczając kosztów z ostatniego punktu za całość zapłacimy mniej więcej 900 zł, a takowa hulajnoga pozwoli nam rozpędzić się do prędkości około 40km/h, co jest nieosiągalne dla sklepowych odpowiedników nawet dwa razy droższych.

Jeśli nie wiesz jak kupować z Chin przeczytaj nasze poradniki.

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/
Poprzedni artykułJak założyć spór na AliExpress? [08.01.2021r.]
Następny artykułTydzień super marek! [06.05.2020]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj