Ponieważ wiele razy pytaliście mnie o to, w jakim przypadku otworzyć spor na AliExpress. Postanowiłem napisać o tym artykuł.

W większości przypadków, nie powinieneś mieć żadnego problemu z zakupami, płatnością czy wysyłką produktu. Niestety, ale nie każdy sprzedawca na AliExpress jest doskonały, dodatkowo mogą wystąpić niespodziewane okoliczności lub opóźnienia, dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak rozwiązać i odpowiednio wynagrodzić sobie problemy.

Zabezpieczenia kupujących na AliExpress

AliExpress zapewnia ochronne dla użytkownika, aby zagwarantować, że każda transakcja na tej platformie jest w pełni niezawodna i bezpieczna. Dodatkowo robi to całkiem dobrze i otrzymanie zwrotu pieniędzy nie jest niemożliwe.

Ochrona kupujących AliExpress  jest podzielona na 5 części: ochrona prywatności, ochrona płatności, ochrona dostawy, gwarancja oryginalności i wreszcie zwrot pieniędzy. 

  1. Ochron:a prywatność:  Płatności są bezpiecznie, bez ryzyka ujawnienia informacji bankowych lub danych osobowych w jakimkolwiek miejscu w Internecie.
  2. Ochrona: płatność: Płatność za produkt zostaje przekazana sprzedawcy dopiero po potwierdzeniu pomyślnego odbioru zakupu. 
  3. Ochrona: dostaw:  Jeśli nie otrzymasz zakupu w ciągu szacowanej dostawy, która wynosi maksymalnie 60 dni, AliExpress zaoferuje pełny zwrot pieniędzy. Oczywiście pamiętaj, nie będzie to możliwe, jeśli produkt nie dotrze na czas z powodów takich jak odrzucenie zgłoszenia celnego lub klęski żywiołowe. 
  4. Gwarantowana: oryginalność:  od kilku lat AliExpress usuwa repliki (podróbki) z swojej strony i sprzedaje tylko oryginalne produkty, można również znaleźć autoryzowane sklepy, które sprzedają międzynarodowe mark Jeśli masz podrobiony produkt, możesz otworzyć spór.
  5. Ochrona: zwrot pieniędzy:  AliExpress ma proces sporu, który chroni kupującego, gdy nie jesteś zadowolony z transakcji, dając ci możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy.

Jak otworzyć spór na AliExpress

To kolejne z najczęściej zadawanych pytań. Chcesz złożyć spór i nie wiesz jak? W wcześniejszych poradnikach napisaliśmy, krótko i zwięźle jak otworzyć spór na AliExpres:

Jak założyć spór na AliExpress? – W przeglądarce internatowej ~~ Ten poradnik jest szybkim wyjaśnieniem jak otworzyć spór na AliExpress.

Jak otworzyć spór na AliExpress? – W aplikacji mobilnej ~~ Ten poradnik jest szybkim wyjaśnieniem jak otworzyć spór na AliExpress. 

Jesli pomyliłes sie przy zamowiniu to proponuje ten poradnik: Jak zmienić lub anulować zamówienie na AliExpress?

Kiedy otworzyć spór na AliExpress?

Najczęstsze przypadki w których, będziemy mogli otworzyć spór:

  • Zamówienie jest w drodze, ale jest problem z przesyłką lub nie dotarła w terminie 60 dni.
  • To, co do nas trafiło, jest popsute, uszkodzone lub nie spełnia opisu pod względem jakości, wymiarów, koloru, materiału
  • Nasze zamówienie wygląda na dostarczone, ale nic do nas nie dotarło. Błędny numer śledzenia, błąd firmy kurierskiej itp..

Pierwszą rzeczą, którą musisz pamiętać, jest to, że przed otwarciem sporu najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą i spróbować polubownie rozwiązać problem(Na przykład, kiedy mija 60 dni, sprzedawca może wydłużyć okres ochrony kupującego). Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, będziesz musiał otworzyć proces sporu. Jeśli po kilku dniach nie dostaniesz odpowiedzi od sprzedawcy lub nie zgodzisz się na rozwiązanie, które proponuje sprzedawca, AliExpress zainterweniuje w sporze.

Jeśli nie podoba Ci się propozycja sprzedawcy lub AliExpress, możesz odpowiedzieć w ramach tego samego sporu najlepiej wysyłając więcej dowodów (zdjęcie/film), aby dobrze pokazać, w czym tkwi problem. Im więcej dowodów, tym łatwiej będzie wygrać spór.

Podczas trwania sporu ważne jest, aby zwracać uwagę na odpowiedzi udzielone nam przez sprzedawców lub same AliExpress. Jeśli dojdziesz do porozumienia poza sporem, możesz anulować spór (będzie tak, jakbyś go nie otwierał). Jeśli osiągnąłeś zadawalające porozumienie w ramach sporu, po prostu zaakceptuj rozwiązanie.

A co zrobić, jeśli sprzedawca wysłał paczkę za pomocą tańszej metody wysyłki?

Czasami zdarza sie, ze sprzedawca nie użył metody wysyłki, za którą zapłaciłeś. Pamietaj, to tez jestpowód do otwarcia sporu, ale w tym przypadku najlepiej poczekać do momentu otrzymania przesyłki, ponieważ spór można otworzyć tylko raz na zamówienie. Kiedy przyjdzie zamówiony przedmiot i sprawdzisz, czy wszystko jest w porządku, możesz otworzyć spór dotyczący innej metody wysyłki niż żądana. Jeśli Twoje zamówienie zawiera jakieś wady, będziesz musiał otworzyć spór i zgłosić błędną metodę wysiłki oraz wadliwy przedmiot.


 


Spór i zwrot pieniędzy, jeśli produkt nie dotrze w przewidzianym czasie

Jeśli zamówienie nie dotrze w ciągu maksymalnie 60 dni, przysługuje Ci pełny zwrot pieniędzy za dany produkt. Jeżeli nie chcesz naciągać chińczyka na koszty, napisz do niego z możliwością o przedłużanie ochrony kupującego. AliExpress jest pod tym względem jedną z najbardziej niezawodnych platform. Kiedy pozostało 10 dni do końca okresu ochrony kupującego, poproś sprzedawcę o przedłużenie, a jak zostało mniej niż 3 dni, otwórz spór.

W tym wypadku najważniejsze jest dla Ciebie nie przekroczenie czasu ochrony (sprawdź to w szczegółach zamówienia), w przeciwnym razie zamówienie zakończy się automatycznie, a sprzedawca otrzyma pieniądze. 

Spór i zwrot pieniędzy, jeśli przedmiot jest uszkodzony lub nie zgadza się z opisem

Jeśli to, co kupiłeś, nie jest zgodne z opisem aukcji danego przedmiotu, możesz otworzyć spór. Najlepiej w takim przypadku poprosić o zwrot pieniędzy. Ponieważ jeśli dana oferta nie ma bezpłatnej usługi zwrotu, to koszty wysyłki Ty będziesz musiał pokryć (mogą być ogromne). W moim przypadku decyduje się jedynie na zwrot pieniędzy, twierdząc, że koszty zwrotu mogą być wyższe niż koszty samego produkt. 

W przypadku, kiedy produkt nie zgadza się z opisem zalecamy dobrze uzasadnić spór, przedstawiając wszelkie możliwe dowody: zdjęcia rzeczywistych wymiarów odzieży, zrzut ekranu tabeli pomiarowej, którą sprzedawca umieszcza w swoim sklepie, filmy wideo, aby pokazać jakość lub problem z produktem. Pamiętaj: Im więcej zdjęć, tym lepiej!

Spór i zwrot pieniędzy, jeśli zamówienie zostało dostarczone na inny adres.

Chociaż jest to coraz rzadsze, to mimo wszystko zdarza się. Najprawdopodobniej sprzedawca popełnił błąd podczas umieszczania numeru śledzenia do zamówieniu. Czekasz na produkt, a tu nagle pewnego dnia dostajesz indormacje, że przesyłka została dostarczony, a ty jej nie masz. Cóż, w tej sytuacji polecamy, najpierw napisać do sprzedawcy, co się stało. Jeśli sprzedawca nie wyjaśni sprawy lub będzie coś kręcić, polecam wejść na stronę przewoźnika, wyszukać numeru śledzenia i sprawdzić, gdzie został dostarczony. Jeśli będzie podane inne miasto niż twoje, zrób zrzut ekranu i dodaj go do sporu. Jeżeli będzie podane to samo miasto, napisz do przewoźnika, otwórz spór i czekaj na odpowiedz przewoźnika jak i sprzedawcy.

Czy mogę otworzyć spór przy problemach w urzędzie celnym?

Na koniec należy wziąć pod uwagę, że ta platforma wysyła swoje zamówienia z Chin, dlatego tak ważna jest znajomość przepisów celnych (poradnik w budowie) naszego kraju. Według prawa oraz regulaminu AliExpress koszty importu i inne podatki ponosi kupujący (w większości przypadków nie ma zacnych opłat). Jeśli potrzebujesz konkretnego dokumentu (faktury, paragony, itp.), Możesz przedstawić kopię obciążenia na swojej karcie kredytowej/koncie bankowym, wysłać screen kupna na Aliexpress lub poprosić sprzedawcę o przesłanie paragonu lub faktury. Podsumowując: Z tego powodu nie możesz otworzyć sporu i otrzymać zwrotu poniesionych kosztów.

Jeżeli urząd celny zatrzyma paczkę bo przedmiot jest nieoryginalny, przysługuje Ci pełny zwrot kosztów od AliExpress! Dodatkowo polecam napisać list do urzędu celnego z informacja, ze zamówiony przedmiot Twoim zdaniem był oryginalny i dałeś się oszukać.

Bezpłatny zwrot produktów na AliExpress

Jeśli otrzymany produkt, nie jest w Twoim rozmiarze, dotarł uszkodzony lub po prostu Ci nie odpowiada, możesz skorzystać z opcji darmowego zwrotu produktu

Ale od jakiegoś czasu są sprzedawcy, którzy oferują możliwość darmowego zwrotu produktów AliExpress w ciągu 15 dni, o ile są w idealnym stanie i nieużywane. Ta usługa jest dostępna dla niektórych produktów od kupujących z Polski Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech… i kilku innych państw.

Nie wszyscy sprzedawcy oferują możliwość bezpłatnego zwrotu swoich produktów, ale szukając produktu można filtrować i wybierać sprzedawców, którzy oferują tę usługę, zaznaczając opcję „darmowy zwrot”. Sprawdź w ogłoszeniu, czy jest w ofercie, szukając ikony „15 dni bezpłatnego zwrotu”.

Filtr bezpłatnego zwrotu przy wyszukiwarce przedmiotów:

Filtr bezpłatnego zwrotu przy wyszukiwarce przedmiotów

Ikona 15 dni bezpłatnego zwrotu:

Ikona 15 dni bezpłatnego zwrotu

Niestety w przypadku zakupu bez opcji bezpłatnego zwrotu będziesz musiał pokryć koszty zwrotu, więc jeśli produkt dotarł z wadami, najlepiej zażądać pełnego zwrotu pieniędzy bez zwrotu produktu, argumentując, że nie chcemy ponosić kosztów wysyłki.

Zwrot pieniędzy, gdy anulujemy zamówienie

Jeśli pomyliłeś sie przy zamówieniu i wybrałeś opcie anulowania zamówienia, a sprzedawca to zatwierdził lub po prostu jeśli sprzedawca nie wysłał ​​zamówienia i skończył się okres ”do wysyłki;, na Twoje konto rozpocznie się proces zwrotu pieniędzy. Nie musisz otwierać sporu, po prostu zwrot pieniędzy dotrze on za kilka dni. W moim artykule, jak zmienić lub anulować zamówienie AliExpress, masz więcej informacji.

Anulowanie zamówienia musi zostać zatwierdzone przez sprzedawcę, z wyjątkiem okresu weryfikacji płatności (może to zająć kilka minut lub kilka godzin). Nawet jeśli anulujesz natychmiast po złożeniu zamówienia, najpierw pobiorą odpowiednią kwotę, a następnie zwrócą pieniądze. Zwrot kosztów nie jest automatyczny, trwa kilka dni.


Uwaga: Koniecznie sprawdź kupony, promocje oraz TOP150 produktów w zimowej wyprzedaży: Zimowa wyprzedaż na AliExpress startuje 11.01.2021 – Kupony i Promocje


Jak otrzymac zwrot pieniędzy

Niezależnie od powodu, otrzymanie zwrot pieniędzy zawsze wygląda tak samo. Pieniądze dotrą do Ciebie za pośrednictwem tego samego systemu płatności, za pomocą którego zaleciłeś. Nie możemy otrzymać zwrotu na inne konto bankowe/ metodę płatności, niż ta, która dokonaliśmy zakupy. W moim Poradniku po metodach płatności wyjaśniamy warunki zwrotu w zależności od użytej metody płatności.

Status zwrotu możesz sprawdzić za pośrednictwem samego AliExpress, przechodząc do szczegółów zamówienia, w sekcji „płatność”. Zobaczysz 3 punkty, gdy 3 są pomarańczowe, proces zwrotu zostanie zakończony i za kilka dni powinieneś mieć pieniądze koncie. 

Więcej porad i wskazówek dotyczących zakupów na AliExpress

Teraz masz wszystkie informacje, aby rozwiązać swoje problemy ze zwrotami, sporami i zwrotami AliExpress. Jeżeli chcesz wiedzieć, zalecamy skorzystanie z naszej sekcji poradników.

I pamiętaj, że na naszym blogu znajdziesz też najlepsze recenzje tanich produktów, które warto kupić w AliExpress.

Ponieważ czasami zdarzają się bardzo dziwne okoliczności i przypadki, udostępniamy nasze forum, żebyś mógł opowiedzieć/zapytać (bez zakładania konta) nam o Swoich doświadczeniach z sporami na AliExpress.

Podobał się artykuł? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię, więc pamiętaj, aby zostawić komentarz poniżej ze swoim doświadczeniem.

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/
Poprzedni artykułJak otworzyć spór na AliExpress? – W aplikacji mobilnej
Następny artykułWielka wyprzedaż sprzętu firmy UGREEN na Aliexpress – Kupony, promocje

1 KOMENTARZ

  1. Ile jest czasu po zakończeniu okresu ochrony na otwarcie sporu? Chińczyk nie wysłał obiecanych akcesoriów, przesyłka była rejestrowana więc po odbiorze zamknęła się automatycznie. Teraz majfrend twierdzi że mi dośle braki ale co jak nie? Został mi tylko spór i przeciąganie do czasu aż faktycznie wyśle?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj