Jedną z głównych wątpliwości przy zakupie na AliExpress jest to, jak można zapłacić i która metoda jest najlepsza przy zakupie. Dlatego wyjaśnimy szczegółowo metody płatności w AliExpress. Zaczniemy od: 
 
Czy płacenie na AliExpress jest bezpieczne? 
AliExpress to witryna handlowa znana na całym świecie , na której już kupuje miliony ludzi. Ponadto możesz być całkowicie spokojny, ponieważ AliExpress współpracuje z systemem Escrow, co oznacza, że ​​twoje pieniądze są chronione, czyli sprzedawca otrzyma pieniądze tylko wtedy, gdy potwierdzisz, że wszystko dotarło dobrze i jest zgodne z opisem. Ponadto AliExpress chroni wszystkie twoje płatności za pomocą najnowszych systemów szyfrowania Visa, Mastercard i VerisignSSL. 
 
Dodatkowo strona AliExpress korzysta z protokołu HTTPS na swojej stronie internetowej, dzięki czemu dane wymieniane między komputerem, a serwerem są szyfrowane i nie mogą zostać skradzione przez osoby trzecie. Krótko mówiąc, kupowanie AliExpress jest całkowicie bezpieczne dzięki wielu systemom szyfrowania. 

 
Jakie formy płatności obsługuje AliExpress? 

Teraz, gdy wiesz, że możesz spać spokojnie, kupując na AliExpress , skupmy się na metodach płatności oraz ich zaletach i wadach. 
 
1 – Przelew internetowy PayU, lub Przelewy24 
Najlepsza metoda płatności dostępna dla polskich kupujących. Płatność odbywa się z wykorzystaniem konta bankowego i aplikacjami które udostępnia bank (np blik). Ten sam system działa na Allegro czy wy pozostałych sklepach w Polsce. Pamiętać należy o drobnej prowizji, jaką nalicza sobie Przelewy24. 
 
Najbardziej polecany sposób płatności prze nas serwis. 
 
Zalety: 
-Wygoda i szybkość 
-Bezpieczeństwo 
-Dostępność (każdy znany mi bank obsługuje te systemy płatności)  
 
2 – Karta kredytowa / debetowa 
Jest to metoda płatności najczęściej stosowana przez kupujących, ponieważ banki coraz częściej oferują więcej udogodnień. AliExpress obsługuje karty debetowe / kredytowe Visa, karty kredytowe MasterCard, karty debetowe Maestro i American Express. 
 
Obsługują również karty przedpłacone / karty wirtualne, które mają tę zaletę, że są bezpieczniejsze, ponieważ możesz wydawać tylko pieniądze, które wcześniej zdeponowaliśmy. Niedługo powstanie artykuł o takich kartach.  
 
Największa zaleta: 
-Wygoda i szybkość 
 
Wady: 
-Ktoś kto włamie się na nasze konto może zrobić zakupy jeżeli karta jest powiązana z kontem 
-Trudniejsza kontrola finansów 


  
3 – PayPal 
AliExpress oferuje ponownie możliwość płacenia w systemie PayPal w niektórych sklepach. Ta metoda płatności ma wielką zaletę, ponieważ możemy powiązać nasze konto bankowe z kontem PayPal, dzięki czemu możemy kupować na AliExpress, nawet jeśli nie mamy karty kredytowej. Jednak nie wszyscy sprzedawcy akceptują płatności przez PayPal, a jeśli tak, będziemy musieli zapłacić niewielką opłatę za wybór tej metody płatności. Dodatkową zaletą jest ochrona kupujących która trwa do 90 dni. PayPal posiada własny system ochrony klientów o którym napiszemy w kolejnym poradniku. 
 
Zalety: 
-Bezpieczeństwo 
-Wygoda 
 
Wady: 
-Dodatkowe opłaty 
-Trzeba założyć konto na PayPal i powiązać z kontem bankowym co chwile trwa  
 
 
4- Western Union 
Chociaż mniej znany, można również płacić przez Western Union. Możemy jednak płacić tylko za zakupy powyżej 20 USD, a proces jest znacznie wolniejszy niż w przypadku innych metod płatności: będziemy musieli udać się do biura, wypełnić formularz i odczekać do 3 dni na zweryfikowanie płatności.  
 
Nie polecamy tej metody  
 
5 – Przelew bankowy 
Jest to jedna z najmniej zalecanych form płatności, ponieważ tylko zamówienia powyżej 20 $ mogą zostać opłacone przelewem bankowym. Ponadto będziesz musiał zapłacić w dolarach i dokonać przelewu międzynarodowego . Większość banków pobiera opłaty za przelewy międzynarodowe, a to kupujący musi pokryć koszty.  
 
Nie polecamy tej metody  
 
6 – Inne metody płatności 
Istnieją również inne, mniej popularne metody płatności, takie jak Webmoney lub Yandex.money (dla rosyjskich klientów). QIWI, DOKU, Ticket, TEF, Ideal … Chociaż najlepsze i najczęściej używane są poprzednie. 
 
 
 
A jak otrzymam pieniądze w przypadku zwrotu pieniędzy? 
Jeśli anulowałeś swoje zamówienie lub to, co przyszło, nie jest tym, czego oczekiwałeś i otworzyłeś spór rozstrzygnięty na twoją korzyść, na pewno będziesz się zastanawiał, jak otrzymasz z powrotem te pieniądze. Pieniądze trafią do Ciebie przy użyciu tej samej metody płatności, której użyłeś , na przykład, jeśli zapłaciłeś kartą kredytową lub debetową, pieniądze dotrą na konto bankowe powiązane z tą kartą.

Więcej porad i wskazówek na naszej stronie

Ten artykuł jest częścią naszej sekcji poradników, w której znajdziesz wiele innych porad i wskazówek, jak bezpiecznie kupować w AliExpress i oszczędzać pieniądze. Jeśli dopiero zaczynasz kupować w AliExpress. I pamiętaj, że na naszym blogu znajdziesz też najlepsze recenzje tanich produktów, które warto kupić w AliExpress.

Podobał się artykuł? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię, więc pamiętaj, aby zostawić komentarz poniżej ze swoim doświadczeniem.

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/

 

Poprzedni artykułJak zmienić lub anulować zamówienie na AliExpress?
Następny artykułChińskie święta- Kiedy warto robić zakupy, a kiedy nie w 2020?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj