Sprawdź aktualna cenę:

Sprawdź inne nasze recenzje

Opis produktu

Często ze znajomymi w trakcie spotkań słuchamy muzyki z głośnika, tak aby coś brzęczało. Zawsze służył mi JBL Charge 2+ (oryginał z polskiego sklepu). Pewnego dnia, jedna znajoma zachciała takie cudo – na zajęcia z dziećmi, ale że mała sala, to JBL nie potrzebny. Zaproponowałem jej odsłuch Xiaomi Square Box 2. Była zachwycona.
Teraz wróćmy do początku. Miałem już głośnik mobilny, ale JBL ma swoje gabaryty, które nie zawsze mi pasują, więc stwierdziłem, że zamiast znów szukać w Polsce, przejrzę Aliexpress. Było paru kandydatów, bo nie chciałem wydawać więcej niż 100zł (+/- 20zł), zmieniłem trochę filtr, podniosłem do ~150zł. Pojawił się ten o to głośnik. Na zdjęciach super, a co mi tam – raz kozie śmierć. Głośnik prezentuję się bajecznie, design Xiaomi na najwyższym poziomie. Sam głośnik jest z plastiku, a ramka aluminiowa, na dole dwie gumki.

Pakowanie

Rozpakowałem kopertę, a tam znajomy widok. Pudełko bardzo estetyczne, nawet powiedział ekskluzywne, jak prawie zawsze ma to miejsce z produktami od Xiaomi. W pudełku otrzymujemy głośnik i instrukcję z krzaczkami ( do dziś jej nie wyjmowałem więc nie opowiem co tam jest właściwie). W zestawie nie ma przewodu do ładowania, a tym bardziej ładowarki, nawet kabla AUX.

Dane techniczne

Waga: 235g (producent podaje 155g)
Wymiary: 155mm×62mm×25mm
Niewielkie gabaryty mogą sprawiać wrażenie, że nie zagra za dobrze – mam na myśli czysto, bo głośno to raczej pewne, iż nie.
Czas pracy to jakieś 8-12h. Producent deklaruje 10h (przy 40% głośności), dzięki wbudowanemu akumulatorowi 1200mAh, ale przy max ustawionej głośności na telefonie i głośniku to 8h i parę minut. Kiedy puszczałem na nim audiobooka, to prawie 12h. W sumie są tam dwa głośniki o mocy 2,5W. Moduł BT to wersja 4.2, więc też zmniejszone zużycie energii, lepszy transfer. Ma też wbudowany mikrofon, więc możemy prowadzić rozmowy – wystarczy wcisnąć przycisk zasilania.

Odczucia z codziennego użytkowania

Samo urządzenie włączamy od góry przyciskiem zasilania, który znajduje się obok regulacji głośności i to tyle z guziczków. W telefonie znajdzie nam urządzenie, u mnie „XMFHZ02”, parkujemy i voila. Nic specjalnego, jak w każdym urządzeniu tego typu. Zapodałem kawałkiem i… no żesz, gra bardzo czysto, nie spodziewałem się tego po tak małym urządzeniu. Jednak moim zdaniem niskie i wysokie tony nie są przenoszone przez głośniki, w porównaniu z JBL. Pasmo przenoszenia jest węższe niż w JBL’u, poza tym, Xiaomi jest 5 razy tańszy od Charge 2+. Tą wysoką jakość dźwięku, jak na takie urządzenie, zapewnia redukcja szumów CVC. Wspominałem o audiobookach, że dłużej działa, tak, bo nawet na niskim poziomie głośności mowa jest bardzo wyraźna.
Podsumowując, urządzenie warte swojej ceny. Naprawdę w niskiej kwocie kompaktowy głośnik z dużym potencjałem.

głośnik Xiaomi Square Box 2

Podsumowanie

Podsumowując, urządzenie warte swojej ceny. Naprawdę w niskiej kwocie kompaktowy głośnik z dużym potencjałem.

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/
Poprzedni artykułFelieton – Chiny – nowa koncepcja przejęcia światowego handlu [cz. 1]
Następny artykułTanie maseczki ochronne w tym chirurgiczne z wysyłką z Polski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj