Zestaw wkrętów precyzyjnych Xiaomi Mijia Wiha 24 in 1


Opis:
W świecie elektroniki bywa tak, że fajnie jak coś można zrobić coś jak najmniejsze. Wiadomo, że małe z dużymi możliwościami jest fajne. Lepsze użytkowanie, bo i lżejsze, i bardziej kompatybilne. Ale jak trzeba coś takiego naprawić, to już tradycyjny zestaw domowego majsterkowicza, może okazać się nieużyteczny. Dlaczego? A bo tego, że podstawowe śrubokręty okazują się za duże. I zaczynają się kombinację, co często kończy się wyrobieniem śrub. Nic się nie dzieje, gdy to ma być tylko rozkręcone, ale gdy trzeba poskładać w całość, a nie ma jak tego dokręcić, bo element z gwintem ma wyrobioną główkę.
Zakupiłem parę zestawów bardzo tanich w Polsce oraz na Aliexpress. Szybko jednak okazały się, iż są to jednorazówki. Ale jaka cena taką jakość.
Kiedyś wpadł mi w oko zestaw Wiha. Chwila zastanowienia, bo kurde, czy warto wydać 19$ na taki zestaw? A ryzyk-fizyk. Po złożeniu zamówienia i oczekiwaniu na Xiaomi, wpadł mi w oko zestaw Jakemy (parę rzeczy już u nich zamawiałem), 8$ z wysyłką z Niemiec (z Chin tylko 1,20$ taniej) to nie tak dużo, ale trochę zwlekałem z zakupem. 11.11 mieli promocję,a wezmę i to, takich rzeczy nigdy dość.
Zacznijmy od pierwszego nabytku. Xiaomi, 24 bity, uchwyt i piękna aluminiowa obudowa. Duży plus za sam wygląd, ale nie czarujmy się. W przypadku takich rzeczy liczy się ich funkcjonalność. W zestawie otrzymujemy uchwyt i 24 bity. Magnetyczne końcówki są twarde, prawdopodobnie odporne na korozję, bardzo dokładne wykończenie. Rączka dobrze się trzyma, choć mogła by być ciut grubsza, ewentualnie jakaś powłoka silikonowa, bo czasem się przekręci w rękach, gdy są przepocone.


 Radzi sobie świetnie ze śrubkami w dronach, telefonach, elementami drobnej elektroniki itd itp, ale u mnie najczęściej wykorzystywane z laptopami i zabawkami dziecięcymi.
Teraz czas na drugi zestaw. Kupiony bardziej, aby sprawdzić czy warto wydawać więcej. Szybka przesyłka, jak tylko dostałem od razu został przetestowany. Jeszcze dobrze się nie zagrzał w domu, a już u córki w zabawce coś przestało działać. A wezmę sprawdzę co i jak. Kurde, coś śrubka stawia opór. No nic, mocniej i bach. Wyrobiła się końcówka, już nie była krzyżakiem, a stożkiem. Trochę coś tam się poluzowała śrubka, z tym, że w ruch poszło Wiha. Raz, dwa, pięć i odkręcone. Śruba była dodatkowo wklejona, dlatego tak trudno było ją wydobyć. Tylko pytanie, jakby się zachowała końcówka od Xiaomi, zanim zerwał się klej w gwincie? Raczej nie poddała by się tak łatwo. O zaistniałej sytuacji poinformowałem sprzedawcę Jakemy, a on w parę dni dosłał parę bitów i oczywiście prosił o 5 gwiazdek.
Podsumowując, jeśli nie planujemy odkręcić czegoś mocno przytwierdzonego, to wystarczy tańszy komplet, jeśli dużo kręcimy i chcemy mieć magnetyczne końcówki to Xiaomi sprawdzi się lepiej. Na plus dla Xiaomi to jeszcze opakowanie, aluminiowe, nie pęka tak szybko jak plastikowa szybka.

* Ceny w opisach podaje na dzień, kiedy jest pisana recenzja. Moje zakupy miały inną wartość bo, dawno kupowałem, sklep nie istnieje, korzystałem z kuponów itp.


Link:
https://goo.gl/NFwFBB
Cena*:
21,59$
Przedmiot:
Zestaw wkrętów precyzyjnych Jakemy 32 in 1
Link:
https://goo.gl/puoT8t
Cena*:
7,56$

11 Urodziny AliExpress

Start 29/03/2021 o godzinie 9:00
Kupony i promocje:
https://alisale.pl/kupony-kody-rabatowe-i-promocje-11-urodziny-aliexpress/
Poprzedni artykułRecenzja – Rękawiczek materiałowych od Xiaomi
Następny artykułRecenzja – Zabawki dla dorosłych: Ruletka Pijaka i Otwieracz i „proca” na kapsle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj